gototop
11.02.2014 Monty v královéhradeckém Country clubu Lucie (Jana Štěpánková)    Tisk
Reportáže
Po lednové odmlce v královéhradeckém Country clubu Lucie odstartoval  II. ročník  nedělních koncertů projektu Folku žije!. Večer 9.února patřil nepřehlédnutelnému a nepřeslechnutelnému písničkáři Montymu. Přestože  několik televizních kanálů současně nabízelo klání zimní olympiády, Monty s Milanem Šánou (housle, mandolína) dokázali přilákat dostatek diváků. (Téměř stejný počet jako Fleret, který vystupoval v klubu o den dříve).
Monty
Monty
Foto: Petr Svoboda
Vystoupení Montyho bylo tentokrát řekněme umírněnější, než-li bývá obvykle, zřejmě díky Českému rozhlasu Hradec Králové, který se svým přenosovým vozem pořizoval záznam z Montyho koncertu. Tím nechci říct, že by se jindy během Montyho koncertů děla nějaká zvěrstva, ale přeci jen, kdo Montyho někdy slyšel, dá mi za pravdu, že se objevují různé jadrné výrazy zvláště mezi jednotlivými písněmi. Nelze též pominout i Montyho schopnost vtáhnout publikum v sále do děje svých písní. V průběhu koncertu si najednou všimnete, že neexistuje jeviště a hlediště, ale že obě dvě místa tvoří jeden celek s ohromnou atmosférou. Ne každý má takový dar komunikovat s publikem. A ve chvíli, kdy se přestalo nahrávat, navíc jakoby se otevřelo stavidlo… a Monty povolil opratě slovním prupovídkám.
Publikum se velmi dobře bavilo a u některých písní se neváhalo zapojit doprovodným zpěvem, jako třeba v písni o šnekovi. Smích se ze sálu ozýval např. u písně Tuli-pán, nebo Dopisy. Troufám si tvrdit, že díky druhé jmenované skladbě se zvýšila návštěvnost ostravské zoologické zahrady. Spoustu posluchačů určitě zajímá, které že to jsou ty opice, co  házejí ony předměty…

Milan Šána
Milan Šána
Foto: Petr Svoboda

Naproti tomu zazněly i písně, z kterých mrazilo v zádech…, např. píseň Bráchovi nebo Na konci. Diváci si v závěru koncertu vytleskali několik přídavků a poté opouštěli sál s úsměvy na tvářích. Montyho skvěle doplňoval na housle a mandolínu ve východních Čechách známý Milan Šána (Dříve hrál s kapelou Pročne a dnes s Koňabojem.) Večer provázel slovem Víťa Troníček, který pro tento večer vystřídal na moderátorském postu Václava Součka.
Záznam Montyho koncertu si budete moct poslechnout v rámci společného vysílání Studia Noc na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu ve středu 26. února po 20. hodině.

Sdílet na...
Kam dál?

» Muzika jde ruku v ruce se svobodou – rozhovor s Montym (Belmondo)

» Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc – Malina Brothers ()

» Dvacátá Muzika (Belmondo)

» Malina Brothers – lahoda pro uši! (Jana Štěpánková)

» Smontováno (Miloš Keller)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."