gototop
15.08.2014 Pernštejnská fortuna den druhý – Stráníci & Mirek Ošanec, Ivo Jahelka, Folk Team a déšť… (Jana Štěpánková)    Tisk
Reportáže
Statečné publikum
Statečné publikum
Foto: Ivan Krejza
Druhý večer na Pernštejnské fortuně patřil kapele Stráníci, písničkáři Ivo Jahelkovi a skupině Folk Team.

Koncert odstartovali první jmenovaní – Stráníci s Mirkem Ošancem, který také celý festival Pernštejnská fortuna moderuje. Stráníci přivezli do Pardubic folkové pohlazení ze severozápadu Čech a k posluchačům poslali pozitivní energii v podobě písní v duchu Peter, Paul & Mary.

Pak je na scéně vystřídal Ivo Jahelka, během jehož vystoupení se přihnal déšť, který však tohoto písničkáře ani  většinu publika nerozhodil. Ivo Jahelka skvěle dokázal udržet pozornost obecenstva. Písně z prostředí advokacie střídal s citacemi ze soudních spisů a z hlediště se díky tomu ozýval potlesk a smích.

Folk Team
Folk Team
Foto: Ivan Krejza
Večer zakončila brněnská kapela Folk Team, jejíž hudební blok také déšť neušetřil. Nejpůsobivější byla píseň Písničkář: „Mluvil o vodě, co spadne z mraků a spláchne špínu i bídu suchých let…“ Z nebe se na nádvoří pardubického zámku valily proudy vody a při této písni ještě sílily a umocnily atmosféru písně…

Páteční večer 15.8. bude stejně zajímavý jako ten čtvrteční. Vystoupí písničkář Petr Rímský, legendární Spirituál kvintet a domácí kapela Marien, která je spolupořadatelem Pernštejnské fortuny. Zároveň bude tento večer přenášet živě Český rozhlas v rámci Studia noc. Vše odstartuje v 19:30 na zámku v Pardubicích.

 

 

 

 

 

Jana Štěpánková

 

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."